Dzień Dziecka - relacja z największego projektowego wydarzenia

W sobotę, 8 czerwca, mieszkańcy VIII Dzielnicy Krakowa – Dębniki mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu – Wielkim Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka! Piknik odbył się w ramach projektu Aktywni na Plus, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraków, na zielonym placu przy ZSP nr 7 na ul. Skotnickiej 86.

Imprezę otworzyło przemówienie autorki projektu “Aktywni na Plus” – Anny Pałki oraz Dyrektor ZSP. nr 7 – Marzanny Kominiak

Dla przybyłych gości przygotowano wiele wspaniałych atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie oraz trampoliny przyciągały małych i dużych swoją różnorodnością i rozmiarem, i z pewnością dostarczały mnóstwo frajdy. Spragnieni wrażeń goście mogli zmierzyć się z wcześniej przygotowaną ścianką wspinaczkową lub zaprezentować swoje umiejętności akrobatyczne na Eurobungee. Zastrzyku adrenaliny z pewnością dostarczał również szalejący na jednym z dmuchańców Byk Rodeo. Najmłodsi mogli skorzystać z Zabaw Sensorycznych rozwijających zmysły i zdolności motoryczne. Prawdziwym hitem okazał się także basen z piłeczkami, gdzie maluchy mogły zanurzyć się w kolorowym morzu kulek.

Na uczestników wydarzenia czekały również wspólne tańce oraz konkursy z nagrodami. Radosne chwile mogły zostać uwiecznione w fotobudce. Słodkiego smaku całemu wydarzeniu dodawała nielimitowana wata cukrowa i popcorn. Z ramienia Rady Rodziców zorganizowano kiermasz ciast i roślin doniczkowych.

Piknik zakończył się około godziny 16:00, a uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych były najlepszym dowodem na to, jak dobrze wszyscy się bawili. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Dziecka!

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *