Moc warsztatów

Jednym z założeń projektu jest rozwijanie zainteresowań i pasji młodych mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębniki. Dlatego poza wycieczkami i spotkaniami teatralnymi, organizujemy również warsztaty. O zajęciach z robotyki mogliście już przeczytać w poprzednich wpisach, w tym chcielibyśmy wam przybliżyć co działo się na spotkaniach kulinarnych i tanecznych!

Warsztaty taneczne podzieliliśmy na dwa rodzaje, taniec nowoczesny oraz balet, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Razem ze swoimi rówieśnikami dzieciaki mogły poruszać się na parkiecie poznając podstawowe kroki taneczne. Wszystko to pod okiem wykfalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Uśmiechy na twarzach oraz żywiołowe podejście do ćwiczeń były potwierdzeniem, że takich warsztatów potrzeba było na Dębnikach.

Podczas warsztatów dzieciaki poprawiły koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz uwagę na inne osoby obok siebie. Nie mogliśmy wyjść ze zdziwienia, gdy z zajęć na zajęcia, lekko zdezorientowane na początku dzieciaki, stały się grupą taneczną z prawdziwego zdarzenia. Wstydliwe z początku kroki, zamieniły się w pewne siebie choreografie taneczne.

Gdy tylko zaczęły się pojawiać pierwsze nowalijki na krakowskich rynkach, zaczęliśmy organizować warsztaty kulinarne. Kolorowe warzywa, świeże owoce oraz regionalne i sezonowe produkty posłużyły młodym kucharzom w przygotowaniu wspaniałych dań, pod czujnym okiem profesjonalnego kucharza. W menu min. były rolsy z świeżymi warzywami, tarator z ogórkiem czy gnocchi z masłem szałwiowym. Wszystkie zajęcia były przystosowane do wieku uczestników, tak aby każdy mógł zrobić coś własnoręcznie.

Patrząc po uśmiechach dzieci, czy komentarzach rodziców na Facebooku, można stwierdzić, że warsztaty były udane. A kto wie? Może młodzi kucharze po powrocie do domu, nauczyli też czegoś nowego swoich rodziców!

Mamy nadzieję, że dzięki organizowanym przez nas warsztatom, dzieci i młodzież VIII dzielnicy Krakowa Dębniki mogły odnaleźć nowe pasję czy rozwinąć już istniejące. Gdybyście jednak chcieli spróbować czegoś innego, to sprawdzajcie naszą stronę, Facebooka i Instagram, ponieważ planujemy jeszcze wiele różnych warsztatów!

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.