Jesienne wycieczki z Aktywnymi na Plus

Uważamy, że nic tak nie kształci jak podróże. Odwiedzanie nowych miejsc uczy wrażliwości, pomaga zrozumieć otaczający nas świat, oraz sprawia masę frajdy! Dlatego tak duży nacisk podczas naszego projektu położyliśmy właśnie na wycieczki. Chcieliśmy zabrać mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębniki w najróżniejsze miejsca i pokazać, że wcale nie trzeba lecieć poza granicę naszego kraju, aby zobaczyć fascynujące rzeczy. Ba! Często nawet nie trzeba opuszczać Krakowa i jego okolic! Postawiliśmy mocno na regionalne wycieczki, aby pokazać, że to w lokalnych społecznościach jest siła.

Pierwszym miejscem, jakie odwiedziliśmy we wrześniu było Orawskie Ranczo, gdzie czekała na nas moc atrakcji!  

Zapowiadał się bardzo aktywny dzień, a pogoda dopisywała i zachęcała do pieszych wędrówek, w sam raz na pierwszą atrakcję – spacer po lesie z przewodnikiem. Tam uczyliśmy się jak rozpoznawać drzewa, oraz próbowaliśmy poczuć jak pachnie las. Po wyczerpującym spacerze czekało na nas coś na wzmocnienie w zagrodzie.

Z pełnymi brzuchami i pełni sił ruszyliśmy zwiedzać już samą zagrodę. Tam czekały na nas przeróżne zwierzęta, które mogliśmy dokarmić i pogłaskać oraz dalsze zajęcia czy warsztaty.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej atrakcji, która skradła serca uczestników, mowa o przejażdżce na kucyku!

Trzeba przyznać, że był to bardzo długi dzień, pełen uśmiechów, świetnej zabawy i ciekawych rzeczy. Super było zbliżyć się do natury, zatrzymać się na chwilę w lesie i nie myśleć o niczym innym tylko o otaczającym nas pięknie. My zapamiętamy ten wyjazd na długo, a po rozmowach z rodzicami i dzieciakami, jesteśmy pewni, że uczestnicy również.

 

 

Ale, ale! Nie zwalniamy tempa i już parę dni później wyruszamy do Inwałdu do Parku Miniatur!

Tam przede wszystkim mogliśmy oglądać miniatury najbardziej znanych budynków i zabytków na świecie. Sfinks, plac św. Piotra czy nasze ukochane sukiennice, to wszystko było na wyciągnięcie ręki, opatrzone ciekawostkami od naszego wspaniałego przewodnika.

Po miniaturach przeszliśmy do średniowiecznej warowni, gdzie razem z przewodnikiem poznawaliśmy, czym zajmowali się jej mieszkańcy oraz jak wyglądały życie tamtych ludzi.

Na koniec wszyscy wzięliśmy udział w warsztatach, na których stworzyliśmy własne świece woskowe!

Kolejna wycieczka i kolejne uśmiechy oraz wspaniałe wspomnienia, które zostaną z nami jeszcze długo!

 

 

Teraz przeskakujemy do października i wybieramy się do huty szkła w Krakowie, gdzie na własne oczy mogliśmy podziwiać proces wytwarzania szklanych arcydzieł! Zresztą, zobaczcie sami!

Prawda, że piękne? Lecz serca uczestników skradli pracownicy, którzy pokazali nam jak powstają wszystkie te szklane dzieła.

To na tyle w tej części! Śledźcie nasze relacje, ponieważ już niebawem pojawią się kolejne sprawozdania z wycieczek, a tymczasem dziękujemy wszystkim uczestnikom i nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.