3 miesiące Aktywnych na Plus

Aktywni na plus działają już 3 miesiące!!!

 To już 2 miesiące odkąd (aktywnie!) działamy na rzecz Społeczności Dębnickiej. Przez ten czas zorganizowaliśmy już 6 wycieczek, 30 godzin warsztatów, i trzy spektakle teatralne. Jak nam to wyszło? Zobaczcie sami! Zapraszamy na małe podsumowanie! Publikujemy najlepsze ujęcia!

 Nasz projekt rozkręcał się w okołoświątecznym czasie, dlatego pierwsze warsztaty jakie przygotowaliśmy dotyczyły właśnie… Wielkanocny. Wspólnie dekorowaliśmy jaja do naszych koszyczków.

Tuż po świętach ruszyliśmy z cyklicznymi warsztatami. Zumba, Zajęcia Sportowe i Robotyka – to się dzieje u nas co tydzień! Sporo ruchu, masa dobrej zabawy i porządna dawka wiedzy.

Psst! Nadal nie wiecie o co chodzi z tą całą zumba? zajrzyjcie na naszego Facebooka “Aktywni na Plus” oraz Instagrama “aktywni_na_plus” gdzie oprócz zdjęć znajdziecie ciekawostki i materiały dydaktyczne m. in. na temat wpływu sportu na nasz mózg! 

W Aktywnych na Plus kochamy teatr i staramy się tą miłością zarazić nasze dzieciaki!  Dlatego co miesiąc organizujemy darmowe spektakle. Każdy może przyjść, mali i duzi! Do tej pory odbyły się już trzy: “Co w trawie piszczy” przygotowany przez grupę teatralną Teatr z Kapelusza, „Magiczny sklepik” grupy teatralnej Kalejdoskop oraz “Kot w butach” w wykonaniu Moc.Art. Aktorzy, dziękujemy Wam za wspaniałe przedstawienia – było cudnie! 

!PAMIĘTAJCIE! Kolejny miesiąc = kolejny spektakl. Następne już niebawem #stay tuned!!!

Kiedy to piszę, kolejna grupa dzieciaków zapakowała się w autobus i ruszyła… na wycieczkę! To już 7 wyjazd w ramach naszego projektu! WOW.
Odwiedziliśmy już:

  • Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie
  • Centrum Aktywnego Wypoczynku w Rzezawie
  • Wioski Świata na ul. Tynieckiej.
  • Zagrodę Edukacyjną Pszczółki w Niezwojowicach
  • Zagrodę Edukacyjną Pod Gruszą w Gruszowie

No a to dopiero początek! W końcu idą wakacje!

Na wycieczkach fajnie, ale w domu…też super! Między innymi dlatego, że “w domu” nie trzeba tkwić w 4 ścianach. Można skoczyć na warsztaty baletowe i taneczne – takie też u nas się odbyły. Zajęcia dla 8 grup wiekowych w sumie 12 godzin tańca! Intensywnie! Ale tak właśnie lubimy. Zobaczcie jak było (bez obaw, wybraliśmy te mniej spocone ujęcia 😀 ).

No to koniec relacji! Bo Projektu nawet jeszcze nie połowa! (ufff).
Zostańcie z nami i aktywnie spędzajcie czas.

PS. obserwujcie Facebooka i IG, żeby na pewno nic wam nie uciekło!

Oraz koniecznie śledźcie naszego bloga, bo teksty o wycieczkach i dniu dziecka przechodzą ostatnie szlify! Już niedługo pojawią się w zakładce relacje i artykuły.

Do zobaczenia!

 

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.