Wycieczka

Wycieczka do Zamku Hochbergów w Pszczynie

Celem naszej podróży będzie Pszczyna, gdzie młodsi uczestnicy będą odkrywać tajemnice, jakie skrywa tutejszy zamek. Starsi uczestnicy przeniosą się na dwór Hochbergów, ostatnich historycznych władców zamku, gdzie będą mieli okazję poznać z bliska życie ówczesnych dworzan. Oprócz tego, podczas zwiedzania skansenu Zagroda Wsi Pszczyńskiej, wszyscy uczestnicy zobaczą jak żyło się mniej zamożnym mieszkańcom dawnej Pszczyny.

Pierwsza wycieczka przeznaczona jest dla rodzin (przynajmniej jedno dziecko do 8 lat + jeden opiekun, jednorazowo można zgłosić 5 osób. W przypadku większych rodzin prosimy o powtórne wypełnienie formularza dla reszty członków rodziny). Przy rodzinie wieloosobowej prosimy aby rodzice się podzielili, jeden idzie z młodszymi na “Zamkową przygodę”, drugi ze starszymi na “Na dworze Hochbergów”.

Wycieczka odbędzie się 27.08.2022, wyjazd o godzinie 7:30 z pętli autobusowej w Skotnikach, powrót 17:30. Jak zawsze zapewniamy przejazd autokarem, wstęp oraz warsztaty, ubezpieczenie, drożdżówkę i butelkę wody, a tym razem również dwudaniowy obiad w karczmie dla każdego uczestnika.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

napisz do nas na adres: info@aktywninaplus.pl albo skorzystaj z zamieszczonego na stronie formularza kontaktowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.