Jednodniowa wycieczka rodzinna

Rodzinna wycieczka do

Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego

Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnej wycieczce.

Termin: sobota 07.05.2022 r, wyjazd 8:30 powrót około 15:00
Kierunek: Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

Organizatorzy zapewniają: bilet wstępu, warsztaty, przejazd, ubezpieczenie, suchy prowiant ( woda + drożdżówka )

Zapraszamy wszystkich mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębniki na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie!

Jest to wycieczka rodzinna, dlatego w każdym zgłoszeniu musi znaleźć się osoba pełnoletnia i dziecko do 8 roku życia. Jeśli są spełnione te dwa warunki, można zapisać też starsze rodzeństwo (podczas jednego zgłoszenia można zapisać maksymalnie 6 osób).

Koszt: Projekt “Aktywni na Plus” realizowany w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022 finansowany jest z budżetu miasta Kraków – wycieczka jest w pełni darmowa.

Warunki zapisów:

  • min. jedno dziecko do 8 lat wraz z opiekunem + starsze rodzeństwo (opcjonalnie)
  • max. 6 osób w jednym zgłoszeniu

Zapisu na wycieczkę należy dokonać przez zamieszczony niżej formularz. Prosimy o przemyślane zapisy, aby nie blokować miejsc.

Plan wycieczki:

  • 8:30 wyjazd ze Skotnik
  • 10:00 – 11:30 Zwiedzanie z przewodnikiem / zajęcia warsztatowe
  • 12:00 – 13: 30 Zajęcia warsztatowe / zwiedzanie z przewodnikiem
  • 13:30 – 14:00 czas wolny
  • 14:00 wyjazd w kierunku Krakowa

Rodzaje i opis warsztatów:

  1. Strój krakowski od podszewki – Zajęcia skierowane do dzieci w wieku szkolnym. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak krakowski ludowy strój stał się strojem narodowym oraz poznają charakterystyczne elementy stroju kobiecego i męskiego. W części artystycznej każdy uczestnik otrzyma torbę ze wzorem haftu z gorsetu krakowskiego, który następnie własnoręcznie ozdobi.
  2. Tajemnice malowanej skrzyni – Chociaż skrzynia dzisiaj jest rzadkim widokiem, dawniej pełniła bardzo ważną rolę. Uczestnicy dowiedzą się do czego służyła, jak była ozdabiana i jakie skarby skrywała. Na pamiątkę, każdy z uczestników dostanie na miniaturową skrzynię, którą będzie mógł ozdobić pod okiem doświadczonego instruktora.

Czas trwania: ok. 60 minut
Zajęcia dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku

Uwaga: Każdy uczestnik wycieczki będzie mógł wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie – zapisy w autokarze.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.