Jednodniowa wycieczka Centrum Aktywnego Wypoczynku 24.05

Wycieczka do

Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Rzezawie

Zapraszamy do udziału w wycieczce wszystkich mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębnik w wieku od 9-15 lat (wyjazd bez rodzica).

Termin: Wtorek 24.05.2022, wyjazd o 9:30, powrót ok. godz. 17:00.

Kierunek: Centrum Aktywnego Wypoczynku w Rzezawie

Wycieczka jest w pełni darmowa, całość finansowana jest z budżetu obywatelskiego miasta Kraków. Organizatorzy zapewniają przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, opiekę wychowawców, wstęp do Centrum, dwudaniowy obiad oraz butelkę wody 0,5l dla każdego uczestnika.

Tym razem zapraszamy dzieciaki i młodzież na wyjazd do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Rzezawie, gdzie czeka na nich wiele atrakcji oraz masa dobrej zabawy.

Koszt: Projekt “Aktywni na Plus” realizowany w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022 finansowany jest z budżetu miasta Kraków – wycieczka jest w pełni darmowa.

Warunki zapisów:

W wycieczce może wziąć udział każdy mieszkaniec VIII dzielnicy Krakowa Dębniki w wieku od 9-15 lat. Zapisu należy dokonać przez zamieszczony formularz. Prosimy o przemyślane zapisy aby nie blokować miejsc.

Plan wycieczki:

 • 9:30 – zbiórka przy pętli autobusowej w Skotnikach, obok stawów
 • 11:30 – 14:00 – warsztaty
  1. potyczki sportowe
  2. wielka wyprawa solnym szlakiem
 • 13:30 – dwudaniowy obiad
 • 14:30 – 16:00 – czas wolny
 • 16:00 – wyjazd w kierunku Krakowa
 • 17:00 – powrót na pętle w Skotnikach

Rodzaje i opis warsztatów:

 1. Potyczki sportowe – zajęcia przeznaczone dla miłośników sportów oraz ruchu. Pod okiem instruktorów drużyny będą rywalizowały w różnych sportach drużynowych, na świeżym powietrzu. Zawodnicy będą musieli wykazać się zręcznością, kreatywnością, koordynacją, a także umiejętnością logicznego myślenia. Cała zabawa utrzymana będzie w duchu zdrowej rywalizacji, tak aby każdy z uczestników czuł się jak najlepiej./li>
 2. Wielka wyprawa solnym szlakiem – zapraszamy na niepowtarzalną podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportując sól zwaną wówczas białym złotem. Poznaj fascynującą historię i przeżyj pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Odkryj tajemnice dawnych rzemiosł, znajdź właściwą drogę w labiryncie podziemnych korytarzy, rozwikłaj zagadkę Zbója Szyca, przekonaj się co znaczy współdziałanie i poznaj jego siłę przygotowując dalekomorską wyprawę. Te i wiele innych zadań czeka na uczestników tej wyjątkowej przygody.

Czas trwania: ok. 2 godziny

Uwaga: Każdy uczestnik wycieczki będzie mógł wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie. Wybór w formularzu.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.