Jednodniowa wycieczka Miasta Świata 26.05

Wycieczka do

Wioski Świata na ul. Tynieckiej

Zapraszamy do udziału w wycieczce wszystkich mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębnik w wieku od 8-15 lat (wyjazd bez rodzica).

Termin: Czwartek 26.05.2022, wyjazd o 10:30, powrót ok. godz. 14:30

Kierunek: Wioski Świata ul. Tyniecka

Wycieczka jest w pełni darmowa, całość finansowana jest z budżetu obywatelskiego miasta Kraków. Organizatorzy zapewniają przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, opiekę wychowawców, bilet wstępu do obiektu, warsztaty oraz butelkę wody 0,5l + drożdżówka dla każdego uczestnika

Zapraszamy dzieciaki i młodzież na wyjazd do Wiosek Świata na ul. Tynieckiej, gdzie będą mogli poznać jak żyją ludzie na innych kontynentach. Koszt: Projekt “Aktywni na Plus” realizowany w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022 finansowany jest z budżetu miasta Kraków – wycieczka jest w pełni darmowa.

Warunki zapisów: W wycieczce może wziąć udział każdy mieszkaniec VIII dzielnicy Krakowa Dębniki w wieku od 8-15 lat. Zapisu należy dokonać przez zamieszczony formularz. Prosimy o przemyślane zapisy aby nie blokować miejsc.

Plan wycieczki:

  • 10:30 – zbiórka na pętli autobusowej w Skotnikach, obok stawów
  • 11:30 – 14:00 – zwiedzanie + warsztaty
    1. Arktyka
    2. Indianie
  • 14:00 – wyjazd w kierunku Krakowa
  • 14:30 – powrót na pętle w Skotnikach
Rodzaje i opis warsztatów:
  1. Arktyka – W igloo uczestnicy warsztatów odkrywają fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiadują się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Dzieci poznają tradycje. Aktywizujące ćwiczenia dają możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.
  2. Indianie – We wnętrzu tipi uczestnicy warsztatu odkrywają kulturę Indian, poznają ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Oprócz wiedzy, młodzi podróżnicy zdobywają także liczne sprawności. Plemiona ścigają się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wspólna zabawa prowadzi także do jedności i współodpowiedzialności członków plemienia.
Czas trwania: ok. 90 minut

Uwaga: Każdy uczestnik wycieczki będzie mógł wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie. Wybór w formularzu.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.