Jednodniowa wycieczka Miasta Świata 25.05

Wycieczka do

Wioski Świata na ul. Tynieckiej

Zapraszamy do udziału w wycieczce wszystkich mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębnik w wieku od 8-15 lat (wyjazd bez rodzica).

Termin: Środa 25.05.2022, wyjazd o 13:00, powrót ok. godz. 16:30

Kierunek: Wioski Świata ul. Tyniecka

Wycieczka jest w pełni darmowa, całość finansowana jest z budżetu obywatelskiego miasta Kraków. Organizatorzy zapewniają przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, opiekę wychowawców, bilet wstępu do obiektu, warsztaty oraz butelkę wody 0,5l + drożdżówka dla każdego uczestnika

Zapraszamy dzieciaki i młodzież na wyjazd do Wiosek Świata na ul. Tynieckiej, gdzie będą mogli poznać jak żyją ludzie na innych kontynentach. Koszt: Projekt “Aktywni na Plus” realizowany w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022 finansowany jest z budżetu miasta Kraków – wycieczka jest w pełni darmowa.

Warunki zapisów:

W wycieczce może wziąć udział każdy mieszkaniec VIII dzielnicy Krakowa Dębniki w wieku od 8-15 lat. Zapisu należy dokonać przez zamieszczony formularz. Prosimy o przemyślane zapisy aby nie blokować miejsc.

Plan wycieczki:

  • 13:00 – zbiórka na pętli autobusowej w Skotnikach, obok stawów
  • 14:00 – 16:00 – zwiedzanie + warsztaty
    1. Afryka
    2. Arktyka
  • 16:00 – wyjazd w kierunku Krakowa
  • 16:30 – powrót na pętle w Skotnikach
Rodzaje i opis warsztatów:
  1. 1. Afryka – Podczas gry symulacyjnej dzieci, udają się w podróż do Afryki. Tam, w ghańskiej wiosce dowiadują się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników, z czego dzieci w Ghanie robią zabawki, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem. Uczestnicy mogą obejrzeć przedmioty i stroje, zarówno z tej tradycyjnej, jak i bardzo nowoczesnej Afryki.
  2. 2. Arktyka – W igloo uczestnicy warsztatów odkrywają fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiadują się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Dzieci poznają tradycje. Aktywizujące ćwiczenia dają możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.
Czas trwania: ok. 90 minut Uwaga: Każdy uczestnik wycieczki będzie mógł wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie. Wybór w formularzu.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.