jednodniowa wycieczka

Rodzinna wycieczka do Zagrody Edukacyjnej pod Gruszą w Gruszowie

Zapraszamy do udziału w wycieczce dzieci i rodziców z VIII Dzielnicy Krakowa Dębniki (przynajmniej jedno dziecko do lat 8 + jeden opiekun).
Termin: Sobota 25.05.2022 r.
Kierunek: Zagroda Edukacyjna pod Gruszą

Weź udział w wycieczce, która przybliży Cię do Polskiej przyrody! Poznaj ekologiczne techniki uprawy roślin i hodowli zwierząt, dowiedz się jak produkować jedzenie i żyć w zgodzie z naturą.

Wycieczka jest w pełni darmowa, całość finansowana jest z budżetu obywatelskiego miasta Kraków. Organizatorzy zapewniają przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, bilet wstępu do obiektu, warsztaty, drożdżówka + 0,5l wody oraz lunch (naleśniki z serem lub jabłkami) dla każdego uczestnika

Atrakcje:

 • Warsztaty  “Od ziarna do chleba” podczas których uczestnicy nauczą się budowy ziarna i kłosa, dowiedzą się jak powstaje mąka, własnoręcznie przetestują mielenie w żarnach, a na koniec samodzielnie uformują chlebek w wymarzonym przez siebie kształcie. Chlebek, oczywiście, zaraz po wizycie w piecu trafi do plecaków uczestników. Ciekawe czy będzie różnił się w smaku od tego z maminego piekarnika…
 • Spacer Ścieżką przyrodniczo-ekologiczną w gospodarstwie ekologicznym z certyfikatem
 • Zwiedzanie gospodarstwa i maszyn rolniczych – Gospodyni zagrody zdradzi nam wszystkie sekrety o swoich zwierzętach ( koniach, kozach, świnkach, kurczętach, kurach, indykach, kotkach i pieskach)  
 • Lekcja o Krowie – zdziwicie się jak wiele ciekawych rzeczy można opowiedzieć o powstawaniu mleka i jego drodze na przedszkolne stoły
 • Lekcja o roślinach i o tym dlaczego człowiek nie może się bez nich obejść,
 • a także o tym jak maszyny służą człowiekowi 
 • Wycieczka nad staw, gdzie zobaczymy rośliny i zwierzęta korzystające z tego środowiska, przyjrzymy się nartnikom i ich wyjątkowym zdolnościom, a także nakarmimy rybki
 • Wędrówka po zaczarowanym sadzie: poznamy ekologiczne technologie, zgłębimy wiedzę nt. procesu dojrzewania owoców i posmakujemy kilku prosto z drzew. A potem nauczymy się jak rozpoznać gatunki drzew owocowych gdy tych na drzewie jeszcze brak.
 • Zabawa na łące połączona z nauką o ich mieszkańcach oraz gatunkach kwiatów łąkowych. Usypiemy kopiec z sianem na którym będziemy się bawić, a także zorganizujemy łąkowy wyścig 
 • Bezpieczna przejażdżka traktorem zakończona wycieczką do tartaku. Z wysokości naszej bryki obserwujemy pracę drwali, którym zaśpiewamy nowo poznaną, wesołą piosenkę „ter ter ter”.
 • Domek na drzewie – weźmiemy lornetki i bacznie będziemy obserwować przyrodę oraz malujący się na horyzoncie Kraków..
 • Zabawy na dwóch placach zabaw – kolejka na linie, trampoliny, labirynt, huśtawki, zabawa w sklep, hamaki itd. – wypróbujemy wszystko!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

napisz do nas na adres: info@aktywninaplus.pl albo skorzystaj z zamieszczonego na stronie formularza kontaktowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.