Wycieczka rodzinna

Jednodniowa wycieczka do Orawskiego Rancza 03/10.09.2022

 Zapraszamy wszystkich mieszkańców VIII dzielnicy Krakowa Dębniki na rodzinną wycieczkę do Orawskiego Rancza (Harkabuz 28B, 34-721 Raba Wyżna). To doskonała propozycja na dwie pierwsze soboty września, dla dużych i małych, spragnionych spokoju oraz bliskości z naturą.

Przewidziane są dwa turnusy, w dwie pierwsze soboty września: 03.09.2022 lub 10.09.2022. Wyjazd o godzinie 8:30 z pętli autobusowej w Skotnikach, powrót ok. godziny 17:00. Z racji na rodzinny charakter wycieczki, na jedno zgłoszenie musi składać się co najmniej jedno dziecko do 8 lat oraz opiekun. Maksymalna ilość członków rodziny na zgłoszenie to 6.

Na początek wybierzemy się na spacer lasem razem z wykwalifikowanym przewodnikiem, z którym nauczymy się rozpoznawać drzewa występujące w polskich lasach. Czy zastanawialiście się kiedyś jak pachnie las? Weźmiemy udział w grze sensorycznej, która będzie miała na celu uwrażliwienie tego delikatnego zmysłu na zapachy natury. To wszystko w towarzystwie przeróżnych zabaw opracowanych przez przewodnika. Po aktywnym poranku zejdziemy do zagrody, gdzie odbędzie się grill. Z pełnymi brzuszkami ruszymy na zwiedzanie obiektu. Gospodarze opowiedzą nam co nieco o zwierzętach hodowlanych, oraz jak się przy nich zachowywać, tak aby każdy wyszedł szczęśliwy ze spotkania z nimi. Z głowami pełnymi informacji, będziemy mieli okazję nakarmić zwierzęta, pooglądać ptaki hodowlane, a najmłodsi będą mogli przejechać się na kucyku. Następnie odwiedzimy indiańskie tipi, gdzie pomiędzy przebierankami w tradycyjne stroje, przewodnik opowie o życiu Indian. Na koniec wszyscy będziemy mieli czas wolny, tak aby każdy mógł skorzystać z tego co oferuje Orawskie Ranczo (oprócz powyższych atrakcji, do dyspozycji będzie min. plac zabaw czy indiański tor sprawnościowy – pełen ciekawych konkurencji takich jak: skok w workach, łowienie ryb, rzut do celu, strzał z łuku czy bieg z jajkiem).

Zainteresowani? Zapiszcie się zanim skończą się miejsca:

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

napisz do nas na adres: info@aktywninaplus.pl albo skorzystaj z zamieszczonego na stronie formularza kontaktowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.